Brian Tracy to osobowość bardzo dobrze znana w świece rozwoju osobistego. Nie ukrywam, że z chęcią sięgam po jego książki, ponieważ zawierają sporo cennej i przydatnej wiedzy. Dlatego “Nawyki warte miliony” to jedna z tych lektur, która znalazła się na liście tytułów do obowiązkowego przeczytania.

Czy “Nawyki warte miliony” rzeczywiście pomogą odnieść sukces?

Wiele już na temat samych nawyków napisano i powiedziano. Faktem jest, że obecnie książek poruszających to zagadnienie pojawia się na rynku całe mnóstwo i jest w czym przebierać. Niestety nie zawsze te publikacje zawierają wystarczająco dużo pomocnych informacji i pozostaje niedosyt albo nie do końca przedstawiają w fachowy sposób konkretny temat. Na szczęście są i takie książki, które wyróżniają się na tle innych i jedną z nich jest właśnie ta. Omawiane są w niej ważne aspekty dotyczące życia zawodowego, jak i osobistego.

Jak wiadomo, nawyki są czymś, co charakteryzuje człowieka i jego podejście do wszystkiego, co robi. Mogą one szkodzić albo wspierać. Często też nie zwraca się na nie uwagi i nie myśli się o ich wpływie na własne życie. To sprawia, że ich zmiana wydaje się trudna lub niemożliwa. Można ten stan rzeczy odwrócić, zwracając baczniejszą uwagę na nawyki, a kiedy to zostanie zrobione, otwiera się okazja do ich zmiany. I w tym zadaniu pomaga ta książka.

Zmień swoje życie dzięki tej książce

Publikacja ta została podzielona na dwanaście rozdziałów, a każdy z nich skupiony jest na konkretnym zagadnieniu. Wszystko jest też poukładane w taki sposób, żeby krok po kroku wyjaśniać poszczególne aspekty. Jest zatem rozdział wprowadzający i opisujący, gdzie zaczynają się nawyki, a następnie kolejne dotyczące takich sfer jak: biznes, marketing i sprzedaż, relacje czy samopoczucie. Można w nich znaleźć sporo wartościowych informacji, a osoby zainteresowane taką tematyką nabędą sporo cennej wiedzy. Oczywiście sama wiedza nie jest kluczem do sukcesu, ponieważ trzeba ją też wdrożyć w praktyce. Jeśli się to zrobi i podejdzie się do sprawy uczciwie to i pojawią się efekty.

Dużym plusem tej książki jest też to, że można skupić się na wybranych rozdziałach i ich treści. Można bardziej interesować się np. marketingiem i sprzedażą niż jakimś innym zagadnieniem. Taka uniwersalność pozwala wybrać informacje według indywidualnych potrzeb i dopasować je do siebie.

Książkę zdecydowanie polecam osobom, które interesują się rozwojem osobistym i doskonaleniem siebie. Kto zna autora, nie potrzebuje dodatkowej zachęty. Jeśli ktoś zaczyna interesować się tego typu tematyką, to jest to świetna lektura na początek. Bezcennej wiedzy nigdy za mało.